Ege Bölgesi Kariyer Fuarı

Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 20-21 Mart Tarihlerinde İzmir’de !

  • Fuar 20 -21 Mart’ta İzmir Kültürpark’tadır.
  • Fuar ücresiz olup halka açıktır.

Fuar Detayları: Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayesinde, Ege Üniversitesinin koordinatörlüğünde, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın destekleri ile düzenlenecek olan “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı”nda Ege Bölgesi’ndeki üniversitelerin öğrencileri, bakanlık temsilcileri ve iş dünyası ile bir araya gelecek. “Yetenek Her Yerde” temasıyla, 2019 yılında yola çıkan “Bölgesel Kariyer Fuarları”, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, üniversiteler, kamu kurumları, özel sektör ve meslek odalarının işbirliği ile gerçekleşiyor. Bu kapsamda bu yıl, “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı”nın koordinatörlüğünü Ege Üniversitesi üstlendi. 20-21 Mart 2020 tarihinde İzmir Kültür Park Fuar alanında yapılacak kariyer fuara EÜ dışında 16 bölge üniversitesi katılacak.

İzmir Ticaret Odası tarafından desteklenen fuar kapsamında öğrenciler ve mezunlar, bakanlık yetkililer, firmaların insan kaynakları temsilcileri ile buluşarak iş-staj fırsatları, kariyer imkanları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alabilecek, iş görüşmelerinde bulunabilecek.

ege kariyer fuarı ile ilgili görsel sonucuFuarda ayrıca çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinlikleri, paneller, mülakat simülasyonları ve firmaların İK temsilcileri ile yapılacak mülakatlar yer alacak.

Katılımcı firma ve kurumlar, İzmir Kültürpark fuar alanında 2 gün boyunca stant açarak Ege Bölgesi’ndeki 17 üniversitenin farklı bölümlerinden katılım gösterecek öğrencilere ve mezunlara kendilerini tanıtma olanağı bularak iş ve staj başvurularını kabul edebilecek. Ayrıca mezunlar ve son sınıf öğrencileri ile mülakat yapmak isteyen kurum ve şirketlere mülakat odası tahsis edilecek.

Ege Bölgesi’ndeki 17 farklı üniversitenin öğrencilerinin/mezunlarının katılımına açık olacak bu organizasyonda;

  • İş fırsatı yakalamak isteyen öğrenciler ve mezunlar
  • Staj imkanı arayan ara sınıf öğrencileri
  • Kariyer hedeflerini farklılaştırmak ve geliştirmek isteyen lisans, lisansüstü öğrencileri ve mezunlar katılım göstereceklerdir.


Facebook Yorumlar

yorumlar

Post Author: info@firsat35.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir