23. İzmir Kitap Fuarı

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 23. İzmir Kitap Fuarı, 14-22 Nisan 2018 tarihleri arasında yine her zamanki yerinde Kültürpark – Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenecektir.

Geçtiğimiz yıl önceki yıllara oranla katılım sayısındaki artışı gurula dile getiren TÜYAP, bu yılda herkesi fuara davet ediyor.

Fuarda sevdiğiniz kitapları,yayınevlerini bulmakla beraber en sevdiğiniz yazarlar ile de tanışma imkanı bulabilirisiniz.İzmir’liler tarafından büyük ilgi gören kitap fuarına geçtiğimiz yıl 400 binin üzerinde katılım ile gerçekleşmişti.Fuara bu sene katılımın daha yoğun olması bekleniyor.

 Yapılan bilimsel araştırmalar düzenli kitap okumanın beyinde yeni nöron bağlantıları oluşturduğunu gösteriyor. Bu da sizin daha zeki bir insan olmanız demek.

Kitaplar en büyük dostumuzdur. Sadece yalnızlığı paylaşmakla kalmaz. Bize hayatımızla ilgili en büyük değerleri,olguları katar.Düşünce gücümüzün gelişmesine yardımcı olur.Her kitap bize başka hayatlar,başka insanlar,başka karakterler hakkında yeni bakış açıları kazandırır ve empati yetimizin gelişmesine daha açık fikirli olmamıza yardımcı olur.Bilgi dağarcığımızı ve kelime hazinemizi zenginleştirir.Meslek hayatımızdaki başarı düzeyimizi yükseltir.Toplumsal ilişkilerimizin kalitesini artırır.

Sadece duygu ve düşüncelere yeni şeyler katmaz kitaplar. Yeni kültürler,hiç bilmediğiniz görmediğiniz yerleri kitaplar sayesinde öğrenebilirsiniz. Okuma olayı bir uzun yolculuktur; beşikle başlar, mezarla biter. Okulla beraber biten okumalar yarıda kalmıştır. Okuma iğneyle kuyu kazmaktır; kararlılık ister, sabır ister. Okuma bir arayıştır, hakikati, doğruyu, güzeli arayış. Her arayış içinde bulma heyecanını barındırır. Bulursunuz, ikinci, üçüncü… Arayışlar başlar. Umut ve heyecan, okumanın ayrılmaz iki vasfıdır. Okuma insanlığın, umut ve heyecan da canlılığın şartıdır.

Bu sebeple nerede olursanız olun elinizdeki en büyük silahınızı; kitaplarınızı asla bırakmayın !

Facebook Yorumlar

yorumlar

Post Author: info@firsat35.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir