Bu hafta 6 film vizyona girecek

Hafta sonu indirimli bilet satın almak için tıklayınız.

Tüm İzmir’de Cinemaximum’larda Geçerli İndirimli Sinema Bileti 20 TL Yerine 12,50 TL!

 

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 1’i yerli 6 film vizyona girecek. Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği ve Songül Öden, Farah Zeynep Abdullah, Şükran Ovalı ile birlikte rol aldığı “Ekşi Elmalar” izleyici ile buluşacak. “Cennetin Çocukları” ve “Serçelerin Şarkısı” filmleriyle tanınan Majid Majidi’nin yönettiği “Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi”, Hz. Muhammed’in yaşamının ilk dönemini ele alıyor. Oyuncu kadrosunda Ben Affleck, J.K. Simmons, Anna Kendrick, Jon Bernthal ve John Lithgow gibi isimlerin yer aldığı “Hasaplaşma”, sıra dışı bir kovalamaca hikayesini konu ediniyor

EKŞİ ELMALAR 

yilmaz-erdogan-dan-eksi-elmalar-surprizi-7513478

Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği ve Songül Öden, Farah Zeynep Abdullah, Şükran Ovalı, Devrim Yakut, Ersin Korkut, Fatih Artman ile birlikte rol aldığı “Ekşi Elmalar” filmi izleyici ile buluşacak. “Kelebeğin Rüyası”ndan 3,5 yıl sonra kamera arkasına geçen Yılmaz Erdoğan, senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı “Ekşi Elmalar” ile Türkiye’nin 30 yıllık yakın tarihini kalabalık bir aile hikayesi ile sinemaya taşıyor.
Film, 1970’li yılların sonunda Hakkari’de bir elma bahçesi içindeki evde başlayan ve 1990’lı yılların sonunda Antalya’da son bulan hikayesi ile Türkiye’nin 30 yıllık yakın tarihini, Yılmaz Erdoğan’ın canlandırdığı Belediye Başkanı “Aziz Özay” karakteri ve kalabalık ailesinin hikayesi üzerinden izleyiciye sunuyor.

 

HZ. MUHAMMED: ALLAH’IN ELÇİSİ

281873-jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

İranlı yönetmen Majid Majidi’nin yazıp yönettiği “Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi” filminde Mahdi Pakdel, Sareh Bayat, Ali Reza Shoja-Nuri, Mina Sadati, Rana Azadivar ile Mohsen Tanabandeh gibi isimler rol aldı. “Cennetin Çocukları” ve “Serçelerin Şarkısı” filmleriyle tanınan Majid Majidi’nin dram, tarih ve biyografi türündeki son filmi, Hz. Muhammed’in doğumu ve 13 yaşına kadar devam eden süreç ile o yıllarda Mekke’de yaşanan olayları anlatıyor.
İran sinemasının bugüne kadar en yüksek bütçeli filmi olduğu belirtilen ve çekimi uzun yıllar devam eden film, yaklaşık 30 milyon dolar bütçeyle çekildi.

HESAPLAŞMA

5812f28867b0a92fc8a545b5

Gavin O’Connor’ın yönetmenliğini üstlendiği “Hesaplaşma” filminin oyuncu kadrosunda Ben Affleck, J.K. Simmons, Anna Kendrick, Jon Bernthal, Jeffrey Tambor ve John Lithgow gibi isimler yer alıyor. Sıra dışı bir kovalamaca hikayesini ele alan filmin konusu özetle şöyle: “Küçük bir kasabada bulunan muhasebe ofisinin arkasına gizlenen Christian Wolff (Ben Affleck), dünyanın en tehlikeli suç örgütlerinden bazıları için serbest zamanlı bir muhasebeci olarak çalışmaktadır. Hazine Bakanlığı’na bağlı olarak Ray King (J.K. Simmons) tarafından yönetilen Suç İnfaz Birimi’nin küçülmeye gittiği sırada, Christian da robot teknolojileri üreten son sistem bir şirket ile çalışmaya başlar. Şirketteki muhasebe memuru (Anna Kendrick) hesaplarda milyon dolarlık bir açık bulunca Christian muhasebe kayıtlarını incelemeye alır ve kendisinden gizlenen gerçeklere ulaşmaya çalışır.”

The Accountant (2016) Türkçe Altyazılı Teaser Fragman | izlesene.com

DOKUZUNCU HAYAT

5812f2c467b0a92fc8a545c6

Jamie Dornan, Sarah Gadon ve Aaron Paul gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı “Dokuzuncu Hayat” filmi, kısacık hayatı boyunca büyük kazalar atlatan “Louis Drax” adındaki bir adamın ölümüyle arkasında bıraktığı gizeme odaklanıyor. Kanada ve İngiltere ortak yapımı gerilim türündeki filmin yönetmenliğini Fransız yönetmen Alexandre Aja yaptı.

JULIETA

5812f29367b0a92fc8a545b8

Pedro Almodovar’ın yönettiği ve Emma Suarez, Adriana Ugarte, Daniel Grao ile Inma Cuesta gibi isimlerin rol aldığı “Julieta” filmi, kızını ararken kendi iç yolculuğuna çıkan bir kadının hikayesini anlatıyor. Yönetmen Pedro Almodovar’ın Alice Munro’nun kısa hikayelerinden sinemaya uyarladığı filmin konusu özetle şöyle: “Kocası Xoan’ın ölümünün ardından Julieta, kızı Antia ile Madrid’de yeniden bir hayat kurmaya çalışmaktadır. Ancak yaşadıkları acı, onları birbirlerine yakınlaştırmak yerine uzaklaştırır. 18 yaşına kadar annesiyle yaşayan Antia, bir gün evi terk eder. Julieta kızını ararken onun hakkında ne kadar az şey bildiğini keşfeder. Bir gün Antia’nın en yakın arkadaşı Bea’yle yolda karşılaşıp kızının yerini öğrendiğinde Julieta’nın geçmişine olan yolculuğu ve hesaplaşması da başlar.”

KUBO VE SİHİRLİ TELLER

5812f29b67b0a92fc8a545ba

Travis Knight’in yönettiği haftanın animasyon türündeki “Kubo ve Sihirli Teller” filminin orijinal seslendirmelerini Art Parkinson, Matthew McConaughey, Charlize Theron ile Rooney Mara yaptı. Animasyon stüdyosu “Laika” tarafından hayata geçirilen film, bir sahil kentinde insanlara hikayeler anlatarak mütevazı bir hayat sürmekte olan zeki ve iyi kalpli “Kubo”nun sakin yaşamının, eski bir kan davasının peşine düşen kötü bir ruhu kazara çağırmasıyla bozulmasını konu alıyor.

Kubo Ve Sihirli Telleri (2016) Türkçe Dublajlı Fragman | izlesene.com

Hafta sonu indirimli bilet satın almak için tıklayınız.

Tüm İzmir’de Cinemaximum’larda Geçerli İndirimli Sinema Bileti 20 TL Yerine 12,50 TL!

 

Facebook Yorumlar

yorumlar

Post Author: info@firsat35.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir