Haftasonu İzmir’de Nasıl Değerlendirilir ?

Hepimiz yoğun ve stresli iş günlerinin bitmesini ve haftasonun tadını çıkartmayı bekleriz.Haftasonu tatilinde kimileri şehirden uzaklaşmayı tercih ederken kimileri de şehirde haftasonunun tadını çıkarmak ister. Şehir merkezinden uzaklaşmadan muazzam bir haftasonu geçirmek ve sendromsuz bir pazartesiye hazırlanmanız için sizlere bir kaç öneri hazırladık.

  Gerçek bir köy kahvaltısı için bir pazar sabahında Çiçekliköy’e uğrayabilirsiniz. Köy halkının neredeyse tamamı kahvaltıcılıkla geçiniyor. Ormanın içinde yer alan bir köy, kahvaltı sonrasında kısa yürüyüşler de yapabilirsiniz. Köyde yetiştirilen ürünleri satın almak da mümkün. Bornova’ya 10 dakika kadar uzaklıkta.

Mekanların çoğunun açılış saati 08:00, hafta içi de, hafta sonu da. Ege Bölgesi’ndeki yerlerin birbirine yakın olmasının avantajını İzmirliler çok iyi kullanıyor. Çiçekliköy’e gelenler de çoğunlukla İzmir tarafından geliyor. Şehir, kalabalıktan birkaç saatliğine uzaklaşmak isteyenler için iyi bir seçim sunuyor.
 yeşillikler içinde kahvaltı ile ilgili görsel sonucu

Yada farklı bir hafta sonu için biraz İzmir’den uzaklaşıp, Zeytinli Köyü’ne , Ayvalığa gidebilir, Cunda Adası’nın o dar ama görülmeye değer evlerini ziyaret edebilirsiniz. Geçmişe yapacağınız bu yolculukta Cunda Adası’nda Taksiyarhis Kilisesi, Taş Kahve, Peynir Mandıraları ve dünyanın en kaliteli zeytinyağını tatma şansını bulursunz. Kaz Dağları’na tırmanıp Sütüven Şelalesi’nde bir mola verebilir, bölgede yapılan en lezzetli kahveyi yudumlayabilirsiniz.

 Ve yollarda vakit kaybetmeden, sizin için herşeyi planlayan ve bu turları her hafta düzenleyen firma varken vakit kaybetmeden rezarvasyonunuzu yaptırın 🙂
kaz dağları cunda adası hakkında ile ilgili görsel sonucu

 

Facebook Yorumlar

yorumlar

Post Author: info@firsat35.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir