Reddedilenler – Disiplinlerarası Karma Sergi

Reddedilenler Disiplinlerarası Karma Sergi, 6-15 Mart Tarihleri Arasında Tilki Sanat Atölyesi’nde Sanat Severlerle Buluşuyor !

  • Sergi, 6 Mart Cuma – 15 Mart Pazar tarihleri arasında gerçekleşecektir.
  • Sergi, Tilki Sanat Atölyesi’nde gerçekleşecektir.
  • Ziyaret saatleri 13.00 – 18.00 saatleri arasındadır.
  • Etkinlik tamamen ücretsiz olup halka açıktır.

İzmir’in alternatif sosyal alanı Tilki Sanat, farklı disiplinlerden 11 sanatçının daha önce bir sergi veya galeriden reddedilmiş eserlerini bir araya getiriyor. 06-15 Mart 2020 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyarete açık olan sergide sanatçıların resim, fotoğraf, gravür ve heykel çalışmaları görülebilir.


Tilki Sanat, Reddedilenler sergisi ile gerçekleştirdiği tematik sergilere bir yenisini ekliyor. Sergideki tüm eserlerin ortak noktası daha önce bir sergi veya  galeriden reddedilmiş olması. Sergi, piyasa koşulları veya çeşitli nedenlerle “reddedilmiş” çalışmaların izleyici ile buluşmasına odaklanırken, sanatçıların görünürlüğüne katkı sağlamayı hedefliyor. Ayrıca serginin “reddedilme” teması, izleyiciyi piyasa koşullarını düşünmeye davet ediyor. Serginin açılış etkinliği
6 Mart 2020 Cuma günü, saat 19.30’da yapılacak.

Reddedilenlerdensin artık, hoş geldin aramıza! Reddedilmenin gücü, reddedilenin cesaretindedir. Dene, hep daha fazla! Sergi duvarlarından çok daha fazlasıdır dünya. Fonlardan, banka cüzdanlarından, galerilerin altın varaklar kusan duvarlarından daha büyüktür imgedeki umut. Sanat, yalnızca kendi olmak istediği şey değil midir? Kendini yont, kendini boya, kendinle başla olmaya! Pahası biçilmiş başarılardan geriye kalan mutlak özgürlüktür. Reddedildin işte ve şimdi sen de özgürsün! Durmadan dene, yalnızca kendin oluncaya kadar. Reddedildiğin yerden başla!

Facebook Yorumlar

yorumlar

Post Author: info@firsat35.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir